Ženské lebky

Kód: 50309
250 Kč
Skladem
Možnosti doručení

64 stran, 21x28 cm, 109 motivů, černobílé, linie, barvy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Více než 60 návrhů "cukrových ženských lebek" v realistickém stylu s originálními interpretacemi ve stylu tradičním, neo-tradičním, dotworku a karikaturním.

Jsou zneklidňující, krásné, plné záhad, elegance a tajemství. Jedná se o jednu z nejdůležitějších postav v realistických tetováních dneška a cukrová lebka je nejoblíbenější ženskou figurou v tetovacím světě. Ne všichni vědí, že tato postava byla inspirována mexickým folklórem: je to Dia De Los Muertos, která je v Mexiku znázorňována jako aristokratická, krásná žena s květinami v hlavě, sladkým výrazem a lebkou místo obličeje. V Mexiku je známá pod jménem La Catrina, ale také ji najdeme pod jinými jmény (Calavera Garbancera, Santa Muerte, "cukrová ženská lebka"...) a představuje moderní interpretaci bohyně Mictecacíhuatl, aztécké královny podsvětí.

V tetovacím světě je cukrová lebka žena stále populárnější a odráží technické dovednosti a talent tetovačů. Mexická maska zůstává hlavní inspirací pro cukrovou lebku, ale toto téma je také interpretováno pomocí jiných ženských postav, od gejši po mořskou pannu, což samozřejmě můžete najít mezi návrhy této speciální kolekce.

Nepromeškejte ji!

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: